Wielki Ptak

Wielki Ptak

Postać: Wielki Ptak to najwyższy, bo dwuipół metrowy mieszkaniec Ulicy Sezamkowej. Jest jednym z pierwszych bohaterów programu, pojawił się na ekranie już w pierwszym odcinku 1969 roku i od tego czasu zabawiał i uczył miliony przedszkolaków swoim pełnym zdumienia podejściem do otaczającego go świata. Oprócz ciekawości świata cechuje go jeszcze łatwość nawiązywania przyjaźni. Wielki Ptak potrafi jeździć na rolkach, łyżwach, potrafi tańczyć, śpiewać, rysować, układać wiersze, a nawet jeździć na jednokołowym rowerze. Jest to niesamowita wszechstronność przy założeniu że ma tylko 6 lat. Jednak pomimo tylu różnych talentów, ma skłonności do częstego popełniania pomyłek, jak na przykład myślenia, że alfabet to jedno, długie słowo.
Wielki Ptak mieszka w dużym gnieździe za Ulicą Sezamkową 123, jego najbliższym sąsiadem jest mieszkający w kuble na śmieci Oskar, a ulubioną zabawką jest pluszowy miś Radar. Główną funkcją Wielkiego Ptaka jest pomóc zrozumieć dzieciom, że wcale nie trzeba od razu wiedzieć wszystkiego, natomiast wszystkiego można się pomału nauczyć i warto pytać innych, jeśli się czegoś nie wie.
Najlepszym przyjacielem Wielkiego Ptaka jest mamutopodobny Snuffy, czyli Pan Snuffleupagus. Wprawdzie Wielki Ptak mieszka przy ulicy Sezamkowej samotnie, to przez wiele sezonów można było poznać jego całkiem sporą rodzinę.

Copyright © Maskotkowo.pl 2008 - Ulica Sezamkowa - postacie, filmy, maskotki