Liczyhrabia

Liczyhrabia

Postać: Liczyhrabia (z ang. Count von Count) jest tajemniczm i zarazem bardzo przyjacielskim bohaterem występującym w programie Ulica Sezamkowa. Jego osoba jest parodią popularnego archetypu znanego wampira Hrabiego Drakuli.
Liczyhrabia cierpi na natręctwo liczenia, tak zwaną arytmomanię czyli nieprzezwyciężoną potrzebę liczenia. Hrabia liczy wszystkich i wszystko, niezależnie od wielkości, ilości oraz irytacji ludzi i mapetów wokół. Gdy Liczyhrabia kończy liczyć jakieś otaczające go obiekty, śmieje się głośno i oznajmia wszystkim wynik, jaki mu wyszedł (liczba pojawia się też często na ekranie). Poprzedzone jest to najczęściej uderzeniem gromu i błyskawicą. Gdy w starszych programach Liczyhrabia ogłaszał Liczbę Dnia, towarzyszyły temu również balony i konfetti. Gdy Liczyhrabia śpiewa jakąś piosenkę, niezależnie od tego o czym ona traktuje, zawsze towarzyszy mu akompaniament w postaci muzyki cygańskiej.
Według książki z 1998 roku "Sesame Street Unpaved" Liczyhrabia ma 1.832.652 lat. Twórcy postaci Liczyhrabiego nawiązali jego głos i wygląd do aktora Bela Lugosi, który stworzył współczesny wizerunek Drakuli (spiczaste uszy, płaszcz z wysokim kolnierzem oraz akcent wschodnioeuropejski). Stało się tak w przeciwieństwa do charakteru postaci, który nigdy nie nawiązywał do stereotypu wampira. Liczyhrabia uwielbia słońce, nie pije krwi i nie potrafi zmienić się w nietoperza. W początkowych odcinkach Ulicy Sezamkowej okazało się jednak, że nie ma on odbicia w lustrze.
Miejscem zamieszkania Liczyhrabiego jest stary, opajęczony zamek, który dzieli z licznymi nietoperzami - oczywiście od czasu do czasu je liczy. Niektóre nietoperze mają swoje imiona, np. Grisha, Misha, Sasha i Tatiana. Hrabia posiada kota Fatatitę oraz ośmiornicą imieniem Octavia. W wolnym czasie, którego ma oczywiście pod dostatkiem grywa na ogromnych organach, a czasami również na skrzypcach.
Liczyhrabia spotyka się z Hrabiną von Liczywstecz, która podobnie jak hrabia uwielbia liczyć (tylko że wstecz).

Copyright © Maskotkowo.pl 2008 - Ulica Sezamkowa - postacie, filmy, maskotki