Kermit Żaba

Kermit

Postać: Kermit Żaba to najbardziej rozpoznawalna postać stworzona przez Jimiego Hensona. Jest gwiazdą programu The Muppet Show, gra jednak również znaczącą rolę w Ulicy Sezamkowej. Jego wizerunek umieszczony jest w logo Jim Henson Company, wystąpił również w kilku filmach pełnometrażowych.
Kermit dorastał razem z tysiącami rodzeństwa i od czasu do czasu opowiada o członkach swojej rodziny. Jego przygody jako małej żabki opowiedziane zostały w filmie Dzieciństwo Kermita. Poznaliśmy tam między innymi jego siostrzeńca imieniem Robin. Ważną postacią w życiu Kermita jest Świnka Piggy, z którą wziął ślub w filmie Muppety na Manhattanie.
Kermit w programie Ulica Sezamkowa najbardziej znany jest z roli reportera wiadomości, który przeprowadza wywiady z innymi bohaterami oraz relacjonuje niekiedy dziwne zdarzenia. Dodatkowo Kermit prowadzi wystąpienia na proste tematy, zapoznaje z ich pomocą dzieci na przykład z literkami lub zagadnieniem wysoki-niski. Kermit w Ulicy Sezamkowej brał też udział w serii epizodów, w których Grover próbował mu sprzedać coś, czego żaby kompletnie nie potrzebują, na przykład szczoteczka do zębów, których żaby nie posiadają.

Copyright © Maskotkowo.pl 2008 - Ulica Sezamkowa - postacie, filmy, maskotki