Grover

Grover

Postać: Grover to niebieski, futrzastym, mały potwór, mieszkaniec Ulicy Sezamkowej. W odróżnieniu od innych postaci, nigdy nie skraca swoich wypowiedzi, dodatkowo mówi ze skrzeczącym akcentem. Grover odgrywa w programie Ulica Sezamkowa wiele różnych, bardzo charakterystycznych ról: Grover Kelner, SuperGrover, Grover Profesor, Globtroter Grover, Szeryf Grover i kilka innych. Wspólnym mianownikiem wszystkich ról jest ich niefrasobliwość i często irytujący sposób bycia.
Grover w programie Ulica Sezamkowa pojawił się już w pierwszych odcinkach, a sama postać została wykreowana jeszcze wcześniej, bo w 1967 roku. Od tego czasu Grover nie stracił nic na swojej popularności i jest do dziś niekłamaną gwiazdą Ulicy Sezamkowej (sławniejsi od niego są chyba tylko Ernie i Elmo). Przez wiele lat Grover grał w skeczach z Kermitem Żabą, z racji przeciwności ich charakterów (analogicznie do Erniego i Berta).
Grover jest wszędobylski - pojawia się w duetach z różnymi postaciami, gra w skeczach edukacyjnych i żartobliwych, śpiewa piosenki, a jako SuperGrover potrafi latać.

Copyright © Maskotkowo.pl 2008 - Ulica Sezamkowa - postacie, filmy, maskotki