Elmo

Elmo

Postać: Elmo jest młodziutkim mapetem występującym w skeczach znanych z cyklu programów o Ulicy Sezamkowej. Jest bardzo włochaty, jego sierść jest koloru czerwonego, a na głowie wyróżnia się pomarańczowy nos. Prowadzi jeden z młodszych programów pod tytułem Świat Elmo. Towarzyszą mu tam złota rybka Dorotka, kilka sprzętów domowych, takich jak komputer, szuflada, telewizorek oraz rodzina Gapów. Jest więc Pan Gapa oraz jego brat - również Pan Gapa i ich siostra Pani Gapa. Uczą oni najmłodsze dzieci najprostszych czynności takich jak mycie, ubieranie, czy jedzenie.
Elmo mówi o sobie zawsze w trzeciej osobie i opisuje siebie jako trzy i pół letniego potworka. Jak wiele dzieci w jego wieku często możemy go zauważyć z ulubioną maskotką w ręce - jest to pomarańczowy potworek imieniem Dawid. Elmo mieszka z mamą tatą i w niektórych książkowych wydaniach jego przygód z siostrą o imieniu Daisy.
Elmo występował w Ulicy Sezamkowej od wczesnych lat siedemdziesiątych chociaż początkowo był określany mianem Dziecka-Potwora. Pierwszy raz swoje miano Elmo otrzymał w sezonie 12 i od tego czasu pojawiał się już w większości programów jako postać najczęściej drugoplanowa, ale nie stroniąc również od głównych ról.

Copyright © Maskotkowo.pl 2008 - Ulica Sezamkowa - postacie, filmy, maskotki